İstanbul Göğüs Cerrahisi

Minimal İnvaziv & Mediasten Cerrahisi

 
İstanbul Akciğer Kanseri ve Tedavisi
Akciğer Kanser Cerrahisi

AKCİĞER KANSERİ

TEŞHİSİ

TEDAVİ YÖNTEMLERİ

VİDEOLAR

BASINDA BİZ

ONLINE RANDEVU

İLETİŞİM

Bronşektazi Teşhisi ve Tedavisi

Akciğer Kanseri Tedavi Yöntemleri

Bu yazıyı paylaş

Bronşektazi Teşhisi ve Tedavisi konusundaki bu yazı istanbul göğüs cerrahisi alanında uzman Doç. Dr. Özkan Demirhan tarafından bilgi amaçlı paylaşılmıştır.

Bronşektazi Teşhisi ve Tedavisi

Bronşektazi genelde tekrarlayan ve geçmeyen öksürük, ateş, kanlı balgam ve çomak parmak şeklinde kendini belli eder. Ayrıca kirli iltihaplı ve kokulu balgam görülebilir.

Bronşektazi teşhisi koyamk içinm akciğer grafisi, anamnez fiziki muayenesi ve tomogrofiye bakılır. Ayrıca bronkoskopi ve bronkografiye de başvurulabilir.

Tedavi edilmediğinde akciğer apsesi, ampiyem, tekrarlayan zatüre gibi komplikasyonlara yol açabilmektedir. Ayrıca kanama, mediastinit, beyin apsesi ve sepsis oluşturabilmektedir.

Tedavisi için medikal ve cerrahi tedavi yöntemlerine başvurulur. Medikal tedavinin yanıt alınamadığı durumlarda cerrahi tedaviye başvurulur. Ayrıc belli bölgelerde masif kanama mevcut ise cerrahi yöntemler kullanılmaktadır. Cerrahi tedavide videotorakoskopik ve robotik ameliyatlar yapılır.

Bronşektazi Teşhisi ve Tedavisi hakkındaki bu yazı istanbul göğüs cerrahisi ve akciğer kanseri uzmanı Doç. Dr. Özkan Demirhan tarafından yazılmıştır. Kaynak belirtmeden kopyalanamaz.

Önceki Pnömotoraks Cerrahi Tedavi Yöntemleri başlıklı yazıdaki akciğer kanseri tedavi yöntemleri hakkındaki bilgilere göz atabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

YORUM YAPIN


Akciğer Kanseri Tedavi Yöntemleri Hakkında Diğer Yazılar

İstanbul Göğüs Cerrahisi

  

BİZE HEMEN ULAŞIN

İstanbul Göğüs Cerrahisi İletişim Bilgileri Doç Dr. Özkan Demirhan
Göğüs Cerrahisi Uzmanı

KOLON INTERATIONAL HOSPITAL
Kaptanpaşa Mahallesi, Darülaceze Cd. No: 14 Okmeydanı-Şişli / İSTANBUL

0(212) 222 0888-2001
0(532) 348 3103

DOÇ. DR. ÖZKAN DEMİRHAN

1998-2003 Yıllarında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Kliniğinde ihtisas yaptı. 2003-2010 yılları arasında Universal Hospitals Groupta çalıştı.

2010-2017 tarihleri arasında Bilim Üniversitesinde çalıştı. 2017 ekim ayından beri Şişili Kolon International hastanesinde çalışmaktadır.

devamını oku